Stało się - egzamin na prawo jazdy zdany! Teraz trzeba poczekać na odbiór dokumentu, aby móc w pełni cieszyć się z uzyskanych uprawnień. Ile kosztuje wydanie prawa jazdy w Gliwicach? Gdzie się je odbiera? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Prawo jazdy Gliwice - ile się czeka na wydanie po zdanym egzaminie?

Dokument wydawany jest po przekazaniu gliwickiemu Urzędowi Miasta przez nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców informacji o uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu. Wówczas kursant powinien złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy w tutejszym urzędzie (kierujący może posiadać wyłącznie jeden ważny dokument krajowy).

Czas oczekiwania na odbiór prawa jazdy wynosi maksymalnie 30 dni (tylko w szczególnych przypadkach termin załatwienia sprawy może się wydłużyć). Do wniosku należy dołączyć fotografię o wymiarach 35 x 45 mm oraz dowód uiszczenia stosownej opłaty. Za produkcję dokumentu odpowiada Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ile kosztuje wydanie prawa jazdy?

Wysokość opłaty za wydanie dokumentu prawa jazdy wynosi: 100 zł + 0,50 zł.

Gdzie można dokonać płatności?

- w opłatomatach znajdujących się na parterze w urzędzie przy ul. Zwycięstwa 21

- za pośrednictwem platformy internetowej gliwice.oplatyurzedowe.pl

- na poczcie

- przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy (szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miasta w Gliwicach: www.bip.gliwice.eu/wydanie-pierwszego-prawa-jazdy)

Gdzie odebrać prawo jazdy w Gliwicach?

Gotowy dokument można odebrać na dwa sposoby:

- bezpośrednio na stanowisku nr 1 i 2 na sali obsługi/Referat Rejestracji

Pojazdów (parter urzędu):

- za pośrednictwem poczty za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące wydawania dokumentu prawa jazdy w Gliwicach oraz wzory wymaganych dokumentów znajdziesz na: www.bip.gliwice.eu/wydanie-pierwszego-prawa-jazdy.

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Gdzie odebrać prawo jazdy w Gliwicach?

Strona do sprawdzania statusu prawa jazdy w Gliwicach

W każdej chwili możesz sprawdzić czy Twoje prawo jazdy jest już gotowe. Wystarczy wejść na stronę, wpisać swój nr PESEL, datę urodzenia lub nr PKK.

Informację uzyskasz od razu.

bip.gliwice.eu/wydanie-pierwszego-prawa-jazdy