Zawodowe

Szkolenia zawodowe kierowców - świadectwa kwalifikacji

Po interwencji ZWIĄZKU PRZEWOŹNIKÓW TRANSPORTU DROGOWEGO oraz na skutek permanentnego braku młodych kierowców, firma L-SZKOLA w porozumieniu z OŚRODKIEM DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY DELTA postanawia wprowadzić w okresie od 1.01.2018 do 31.12.2021 promocyjne ceny szkoleń zawodowych kierowców.

KWALIFIKACJA WSTĘPNA DO KAT.C LUB KAT. D

Cena: 2950 zł (+ 100 zł egzamin państwowy)

Cena obejmuje 280 godzin szkolenia, w tym 260 godz. zajęć teoretycznych oraz 20 godz. zajęć praktycznych.

Kurs przeznaczony dla kierowców:

- kat. C, którzy mają mniej niż 21 lat,

- kat. D, którzy mają mniej niż 23 lata,

Egzamin składa się z 30 pytań jednokrotnego wyboru (20 z części podstawowej oraz 10 z części specjalistycznej). Aby zaliczyć egzamin należy odpowiedzieć poprawnie na 16 z 20 pytań z części podstawowej oraz na 5 z 10 z części specjalistycznej. Egzamin trwa 45 minut.

KWALIFIKACJA WSTĘPNA PRZYSPIESZONA DO KAT. C LUB KAT. D

Cena: 2800 zł (+ egzamin państwowy)

Cena obejmuje 140 godzin szkolenia, w tym 130 godz. zajęć teoretycznych oraz 10 godz. zajęć praktycznych.

Kurs przeznaczony dla kierowców:

- kat. C, którzy uzyskali prawo jazdy po 10.09.2009r.lub rozpoczynają kurs kat C

- kat. D, którzy uzyskali prawo jazdy po 10.09.2008r.

KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA PRZYSPIESZONA DO KAT. C LUB KAT. D

Cena: 850 zł (+ 100 zł)

Cena obejmuje 35 godzin szkolenia.

SZKOLENIE OKRESOWE

Cena: 800 zł

Kurs przeznaczony jest dla kierowców, którzy zrobili prawo jazdy kat. D, D+E, D1, D1+E przed 10.09.2008r. oraz prawo jazdy kat. C, C+E, C1, C1+E przed 10.09.2009r.(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 15 kwietnia 2004 roku Dz. U nr 122 poz.1269 z dnia 31 maja 2004r.).

Kierowcy ci mogą zdobyć uprawnienia na przewóz rzeczy lub osób jeśli nigdy takich uprawnień nie posiadali podejmując kurs - szkolenie okresowe.

Osoby posiadające uprawnienia przewozu rzeczy lub osób są zobligowane do odbycia obowiązkowego szkolenia okresowego według poniższych wytycznych:

- osoby, które uzyskały uprawnienia kat. C1 lub C (patrz rubryka 10 na rewersie prawa jazdy)

- od 1 stycznia 2006 do 10 wrzesień 2009r. Termin przejścia szkolenia okresowego i wymiany prawa jazdy do 10 września 2014r.

KURSY ADR

INFORMACJA DOTYCZĄCA KURSÓW DLA KIEROWCÓW PRZEWOŻĄCYCH

TOWARY NIEBEZPIECZNE (ADR)

Rodzaje kursów ADR:

I. Początkowy:

- szkolenie podstawowe:

24 godziny (+ 1 godzina ćwiczeń na każde 5 osób) - 400 zł

- szkolenie specjalistyczne - cysterny - 16 godzin - 350 zł

- szkolenie specjalistyczne - kl. 1 - 12 godzin - 350 zł

- szkolenie specjalistyczne - kl. 7 - 12 godzin - 350 zł

II. Doskonalący:

- szkolenie podstawowe:

16 godzin (+ 1 godzina ćwiczeń na każde 5 osób) - 300 zł

- szkolenie specjalistyczne - cysterny - 8 godzin - 250 zł

- szkolenie specjalistyczne - kl. 1 - 5 godzin - 250 zł

- szkolenie specjalistyczne - kl. 7 - 5 godzin - 250 zł

Wymagania dot. kursantów:

- ukończone 21 lat,

- posiadane prawo jazdy,

- przystępując do kursu specjalistycznego - ukończony kurs podstawowy.

Szkolenie:

Kurs podstawowy na przewóz rzeczy towarów niebezpiecznych wszystkich klas, za wyjątkiem klasy 1 (materiały wybuchowe) i klasy 7 (materiały promieniotwórcze). Warunkiem przystąpienia do kursu jest ukończony 21 rok życia oraz posiadanie prawa jazdy.

Kurs zwany "podstawowym", gdyż w celu zdobycia dalszych uprawnień (na cysterny czy klasy 1 i 7) wymagane jest ukończenie w pierwszej kolejności tego kursu, który trwa 24 godziny + 1 h godzinę ćwiczeń na każde 5 osób.

Okres ważności wydanego świadectwa wynosi 5 lat. Kurs kończy się egzaminem państwowym, składanym przed komisją z Urzędu Marszałkowskiego. Egzamin polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Warunkiem zaliczenia egzaminu i otrzymania uprawnień jest prawidłowa odpowiedź na co najmniej 20 pytań.

Kursy specjalistyczne mogą zostać przeprowadzane po zakończeniu kursu podstawowego lub równocześnie z nim.

Kurs z zakresu przewozu ładunków cysternami trwa 16 godzin, na przewóz ładunków cysternami wszelkich klas, za wyjątkiem klasy 1 i 7.

Kursy w zakresie klas 1 i 7 są kursami dedykowanymi dla konkretnych klas, z uwagi na ich szczególne niebezpieczeństwo i kończą się egzaminem pisemnym w postaci testu składającego się z 18 pytań, z czego poprawnych odpowiedzi musi zostać udzielonych na co najmniej 12 z nich. Z uwagi na to, że ilość przewozów realizowanych w ramach powyższych klas jest znikoma, również ilość kursów w trakcie roku jest ograniczona.

Czas trwania kursu na przewóz rzeczy / towarów niebezpiecznych w ciągu jednego dnia nie może przekroczyć 8 godzin lekcyjnych (8 x 45 minut).

Szkolenia z zakresu kursu podstawowego oraz specjalistycznego - cystern obejmują również ćwiczenia praktyczne z zakresu tematyki zajęć teoretycznych oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy, gaszenia pożaru oraz postępowania w razie zaistnienia wypadku lub awarii. W celu przeprowadzenia ćwiczeń, czas trwania kursu przedłuża się o dodatkową godzinę lekcyjną na każde 5 osób uczestniczących w kursie.

Egzamin:

Test pisemny jednokrotnego wyboru z trzema możliwymi odpowiedziami dla kursu:

- podstawowego - 30 pytań

(min. 20 odpowiedzi prawidłowych) - 60 minut,

- specjalistycznego - cysterny - 18 pytań

(min. 12 odpowiedzi prawidłowych) - 40 minut,

- specjalistycznego - kl. 1 - 15 pytań

(min. 10 odpowiedzi prawidłowych) - 30 minut,

- specjalistycznego - kl. 7 - 15 pytań

(min. 10 odpowiedzi prawidłowych) - 30 minut.

Egzamin uważa się za zdany, jeżeli osoba egzaminowana udzieli poprawnych odpowiedzi na co najmniej 2/3 pytań z każdego zdawanego testu.